tekstW gąszczu atrakcji odnajdą się mali myśliciele. W specjalnie przygotowanej sali będą mogli spróbować swoich sił w grze w plenerowe szachy razem z Akademią Logicum. Podłoga przeobrażona w ogromną szachownicę i pionki sięgające pasa dorosłego człowieka spowodują, iż aktywność umysłowa połączy się z fizyczną, dając dzieciom niezapomniane doświadczenie i dowód na to, że główkowanie ma efekty.

Ale to nie wszystko. Głodni wrażeń Odkrywcy będą mogli przenieść się jeszcze dalej i jeszcze wyżej, bo aż do Kosmosu! Grupa szalenie zdolnych i sympatycznych naukowców z Małopolskiego Centrum Naukowego Cogiteon przeniesie nas poza kulę ziemską i objaśni, czy i jak jest możliwe powstanie życia w przestrzeni. Pokazy przeznaczone dla dzieci od 5-10 lat odbędą się na scenie głównej, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł przyjrzeć się widowisku.


Nie zapominamy także o młodzieży, której oprócz powieści przygodowych, komiksów, czy gadżetów oferujemy możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych. Matematyczno-fizyczne zagadki, ciekawostki ze świata biologii i chemii to wyzwania, które na Targach zostaną zaprezentowane z zupełnie innej perspektywy.